Search

Z okazji Jubileuszu 150-lecia przybycia naszego zakonu na ziemie polskie, delegatki naszych wspólnot przyjechały do Granowa 16 maja 2021 r., aby uczestniczyć w dziękczynnej Eucharystii i w odsłonięciu tablicy pamiątkowej umieszczonej przy głównym wejściu dworku, w którym nasze siostry zamieszkały 150 lat temu.

Obecnie w dworku znajduje się Biblioteka i Gminny Ośrodek Kultury. O godz. 11.15 siostry i parafianie zebrali się w kościele pw. Św. Marcina na dziękczynnej adoracji Najświętszego Sakramentu i różańcu. Następnie o 12.00 odbyła się Msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Grzegorza Balcerka, w koncelebrze wziął udział Asystent Federacji św. Klary Klarysek od Wieczystej Adoracji w Polsce – o. Juliusz Pyrek OFMCap z Nowego Miasta nad Pilicą. Klasztory w Polsce reprezentowały siostry z sześciu klasztorów (Bydgoszcz, Elbląg, Hajnówka, Pniewy, Słupsk, Ząbkowice Śl.).

Po Eucharystii odbyło się odsłonięcie pamiątkowej tablicy zawieszonej na zewnętrznej ścianie dworku.Wyrażamy naszą wdzięczność Bogu w Trójcy Jedynemu za nasz zakon w Polsce, a także dziękujemy osobom, które nas przyjęły i zaangażowały się w świętowanie Jubileuszu, a są to: Ksiądz Proboszcz ks. Sławomir Olejniczak, Wójt Gminy Granowo Pan Zbigniew Kaczmarek, Sołtys Granowa Pan Zygmunt Kubel, Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Zofia Kłopocka, Pani Violetta Trybuś i wszystkie inne osoby, które okazały nam wiele życzliwości i pomocy.

Niech Jezus utajony w Najświętszym Sakramencie błogosławi wszystkim naszym Dobroczyńcom i Wspólnocie Parafii św. Marcina w Granowie!

 

150-lecie Klarysek od Wieczystej Adoracji w Polsce

1871 - 2021

 

 

Kto jest na linii?

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

 

Nowa książka

Informacje

Prezeska Federacji św. Klary - s. M. Serafina Ostrowska

Asystent Federacji św. Klary - o. Błażej Strzechmiński OFMCap