Search

W 2017 r. przełożone naszych klasztorów spotkały się na rekolekcjach i obradach pod przewodnictwem Matki Prezeski i z udziałem Ojca Asystenta Federacji. W tym roku spotkanie takie miało miejsce w klasztorze w Pniewach w dniach: 18-24 listopad 2017r.  

 Rekolekcje dla Matek Przełożonych Klasztorów Federacji Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w dniach 18 – 22 listopada 2017, prowadził Minister Prowincjalny Prowincji św. Jadwigi o. Alan Brzyski OFM.

W tym roku podczas spotkania odbyła się Kapituła wyborcza w związku z końcem sześcioletniej kadencji dotychczasowej Prezeski M. M. Serafiny Ostrowskiej. W kapitule wyborczej brały udział Przełożone klasztorów: z Castelnaudary we Francji, z Bydgoszczy, Elbląga, Kęt, Kłodzka, Słupska, Pniew i Ząbkowic Śl. oraz delegatki z poszczgólnych klasztorów. 24 listopada 2017 r. na kolejne 6 lat została wybrana prezeską Federacji św. Klary - M. M. Serafina Ostrowska z Pniew. Pierwszą radną federacji została M. M. Weronika Ostrowska z Pniew, drugą radną - M. M. Franciszka Hajduk z Kęt.

Klaryski od Wieczystej Adoracji tworzą Federację św. Klary, w skład której wchodzą klasztory w Polsce: z Bydgoszczy, Elbląga, Kęt, Kłodzka, Słupska, Pniew i Ząbkowic Śl. oraz klasztory we Francji: Troyes i Castelnaudary. Klasztor w Hajnówce, który jest fundacją klasztoru pniewskiego oczekuje na kanoniczne erygowanie i wówczas prawnie będzie przynależał do federacji. Asystentem Federacji św. Klary jest br. Juliusz Pyrek OFMCap. z Zakroczymia.

View the embedded image gallery online at:
http://klaryski.net/136-zjazd-2017#sigFreeId9ef1fb5129

Pogotowie modlitewne 24h

Naszym powołaniem jest nieustająca adoracja Najświętszego Sakramentu, jeżeli możemy modlić się także w Twoich intencjach - daj znać.

 

Nowości w galerii

       

Kto jest na linii?

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze pytania

  • Ile sióstr może być w jednym klasztorze i czy można zmieniać klasztor? - odpowiedź
  • Czy siostrom nie gorąco w habicie, zwłaszcza latem? - odpowiedź
  • Chciałabym wstąpić do Zakonu, ale sie boję czy dam radę... - odpowiedź

Czas płynie...

Ile czasu poswięcamy w ciągu dnia

na modlitwę42%
na pracę38%
na rekreację20%
Doba ma tylko 24h...